- Ruch Focolari
człowiek obok człowieka.

Chciałabym powiedzieć więcej:
zniknąć w tłumie,
aby przepoić go tym, co Boże,
tak jak nasiąka
kawałek chleba w winie.

Chciałabym powiedzieć więcej:
włączeni w zamysł Boga
wobec ludzkości
wplatać w rzesze wątek światła
i jednocześnie dzielić z bliźnim
poniżenie, głód, ciosy, chwile radości.

Ponieważ tym, co najbardziej pociąga
i w naszych, i w każdych czasach
jest to, co najbardziej ludzkiego
a zarazem Boskiego
można pomyśleć:
Jezus i Maryja,
Słowo Boże – syn cieśli,
Stolica Mądrości – matka domu.

Chiara Lubich

Charyzmat jedności podarowany w latach czterdziestych ubiegłego wieku przez Boga Chiarze Lubich – założycielce Ruchu Focolari - przeniknął w ciągu dziesięcioleci myślenie i życie Kościoła, dotarł do wszystkich narodów i na wszystkie kontynenty, odcisnął swoje piętno także na przedstawicielach innych wyznań chrześcijańskich, a nawet innych religii. Jedność wzrasta wszędzie tam, gdzie podążając za Chiarą, żyjemy słowami Ewangelii odczytanymi na nowo przez pryzmat Boskiej woli “Aby wszyscy stanowili jedno”. To nasze zadanie, nasz cel i łaska, którą otrzymujemy od Ojca.

Każdy miesiąc przynosi nam nowe Słowa Życia - zdanie Ewangelii wyjaśnione zgodnie z charyzmatem jedności. Przetłumaczone na 92 języki i dialekty jest osią życia wszystkich członków Ruchu Focolari na całym świecie. Chiara, mówiąc do członków swojego Ruchu, wyraziła pragnienie: gdyby zniszczone zostały wszystkie egzemplarze Ewangelii na świecie, jej treść powinna być możliwa do odtworzenia na podstawie naszego życia. Aby “pisać Ewangelię życiem”, staramy się co miesiąc na nowo zrobić trzy kroki:
  a.. rozważać słowa Ewangelii,
  b.. działać zgodnie ze wskazaniami Ewangelii w konkretnych sytuacjach naszego życia,
  c.. zbierać owoce.
Podczas naszego comiesięcznego spotkania w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19:00 dzielimy się naszymi doświadczeniami życia Słowem. W ten sposób ubogacamy się wzajemnie, bo chcemy być święci razem.

Tu możesz zapoznać się ze Słowami Życia na obecny miesiąc: http://www.focolare.pl/slowo-zycia

Jeśli zjednoczony świat jest także Twoim pragnieniem, jeśli również Ty chcesz żyć Ewangelią na serio, ubogacać innych swoim doświadczeniem i zostać ubogacony, możesz do nas dołączyć. Zapraszamy każdego, także osoby z innych ruchów i zakonów. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nas więcej, napisz: focolari@parafiasulejowek.pl.

Grupa Słów Życia